Zvyšujeme rychlost webů od DF obrázky nové generace jsou pro nás samozřejmostí

26. 4. 2021

Rychlost načítání webových stránek ovlivňuje řada věcí. Jednou z nich jsou i obrázky, které jsou na něm umístěné. Proto je třeba, aby byly nejen kvalitní, ale zároveň měly malou velikost. A přesně to vám weby od DF zajistí.

Rychlost načítání webů

Rychlost webu je jedním z prvků, které jsou v dnešní době zcela zásadní pro jeho úspěšnost. Ať už z pohledu návštěvníků, které může dlouhé načítání stránek odradit nebo internetových vyhledávačů. Při hledání klíčových slov zařazuje například Google rychle se načítající weby na vyšší pozice. A platí, že čím výše je určitý web ve vyhledávání, tím je pravděpodobnější, že se na něj potenciální zákazník dostane.

Poptat rychlý web od DF

Poslední dobou vyhledávač společnosti Google klade na tento fakt čím dál větší důraz. Weby, které mají hodnoty všech tří metrik zařazených do Core Web Vitals v zelených číslech jsou ve vyhledávání upřednostňovány. Kromě rychlosti načítání stránek k nim patří také interaktivita webu a vizuální stabilita. Pro maximální podporu byznysu našich klientů klademe při tvorbě webových stránek důraz na splnění veškerých těchto požadavků.

WebP - obrázky nové generace

Obrázky ve formátu WebP představují novou generaci zobrazování grafických prvků na webu. Kombinují vlastnosti klasických formátů:

  • JPG (malá datová velikost),
  • PNG (průhlednost) a
  • GIF (možnost animace).

Kromě toho mají obrázky ve formátu WebP při zachování stejné kvality přibližně o jednu třetinu menší velikost. Z toho důvodu jsou velmi oblíbené právě vyhledávačem Google.

Všechny weby vytvářené v DF proto podporují nový typ obrázků.

Pro klienty se ale při zpracování a nahrávání grafického obsahu nic nemění. Do webového rozhraní je možné nahrát obrázek v libovolném podporovaném formátu a administrace webu ho sama automaticky převede do formátu WebP.

- Patrik Bednář, produktový manažer DF webů

Díky tomu zaručujeme, že všechny námi vytvořené weby budou v hodnocení Google v zelených číslech (tedy v rozmezí 90-100 %).

Na co ještě čekáte?

Poslat nezávaznou poptávku

Chtěli byste web, který se načítá bleskovou rychlostí? Napište nám, rychlost je pro nás prioritou