Rychlost webových stránek je v dnešní době důležitým faktorem

Myslíte si, že návštěvník vašeho webu ochotně počká při jeho pomalém načítání? Omyl! Je netrpělivý, nechce ztrácet čas a proto mu nabídněte opravdu svižné webové řešení. Docílíte tak nejen lepšího uživatelského zážitku, více skutečných návštěv na webu, ale také posílíte SEO svého webového projektu.

Nevíte, jak si stojíte? Změřte si rychlost

Abyste si mohli ověřit, jak rychlý máte svůj web nebo e-shop, nemusíte platit žádný drahý nástroj. Otestujte sebe nebo svého dodavatele zdarma a online. 

Nástrojů pro rychlost webových stránek je celá řada. Za náš tým DF vám můžeme s klidným svědomím doporučit jeden, který poskytuje sám "velký Google". No a pokud v něm váš web dopadne dobře, máte jistotu, že to ocení nejen skuteční návštěvníci webu, ale i roboti vyhledávačů. Minimálně ten z vyhledávače Google.

Jak změřit rychlost webu?

Než kliknete na níže uvedené tlačítko, které vás odvede na stránky nástroje Google PageSpeed Insights, doporučujeme, abyste si zkopírovali přesnou URL adresu svého webu. Nevěřili byste tomu, ale zadání URL ve variantě s http: / https: nebo s WWW / bez WWW hraje pár procent rozdíl při měření. 

Postup otestování:

 1. zkopírujte URL svého webu z prohlížeče (CTRL + C)
 2. přejděte na nástroj pro měření rychlosti webu
 3. vložte URL webu do kolonky (CTRL + V)
 4. stiskněte tlačítko Analyzovat a čekejte

Výsledek testu rychlosti

Dosáhli jste se svým webem nebo e-shopem zelených hodnot v obou testech (pro mobilní zařízení i počítač)? Skvělé! Čím blíž jste hodnotě 100, tím rychlejší je vaše webové řešení a tím míň práce budete mít vy nebo váš dodavatel s optimalizací rychlosti. 

Proč je rychlost důležitá?

Nikdo nerad čeká. Výzkumy a příklady z praxe to dokazují. V průzkumu webu SearchEngine Journal 70 % zákazníků uvedlo, že rychlost webu ovlivňuje jejich nákupní rozhodování. Vyhledávač Google se netají tím, že posledních pár let rychlost webu zohledňuje ve svém hodnocení kvality webového projektu a rychlejší upřednostňuje ve svých výsledcích vyhledávání.

Rychlý web má vliv také na placené kanály. Vaše reklama v Google Ads bude levnější a s lepším skóre kvality.

Důležitá je také odezva a uživatelův pocit z načítání jednotlivých stránek. Načtení stránky do 100 ms návštěvník chápe jako téměř okamžitou reakci, načtení do 1 s vnímá jako mírnou prodlevu, kterou je ochoten strpět. Načítání nad 10 s již v uživateli vyvolává smíšené pocity a otázky typu "funguje to?". Pravděpodobnost, že web opustí, je hodně vysoká. Více ve studii Jakoba Nielsena.

Dle informací Google 69 % zákazníků nakupujících na mobilních zařízeních si myslí, že je nejdůležitější rychlost načtení stránek. Rychlé načítání obsahu na různých zařízeních ale umožňuje jen 52 % firem. Spotřebitelé své mobilní telefony využívají k prohlížení zboží a služeb, zjišťování informací i k vlastnímu nákupu. Více na stránkách Google.

Čím zlepšit rychlost načítání webu?

Faktorů, které mohou ovlivnit rychlost načítání vašeho webového řešení je opravdu mnoho a není v našich silách popsat všechny. 

Na co se zaměřit při optimalizaci rychlosti načítání

 • výběr hostingových služeb
 • rychlost a umístění serveru
 • datová velikost obrázků a jejich optimalizace
 • kvalita kódu a jeho velikost
 • načítání externích zdrojů
 • typ písma, počet druhů a řezů

Pokud vaše webová prezentace funguje na otevřeném řešení Wordpress můžete si aktivovat cachování a mít zapnuté pouze nezbytně nutné minimum pluginů.

Proč jsou webová řešení od DF SOLUTIONS rychlá?

 • Projekty spouštíme a provozujeme na rychlých a dostupných serverech (máme rychlý webhosting i servery). Na naše servery neumisťujeme tisíce webových projektů.
 • Jsme autorem zdrojového kódu všech našich webových řešení a systémů na míru. Známe je dokonale a umíme je vyladit.
 • Optimalizujeme velikost obrázků.
 • Optimalizujeme i takové drobnosti, jako je Google ReCaptcha ve formulářích (verze 3 umí výborně zpomalit načítání webu)

Naše řešení dodržuje většinu doporučení a standardů rychlosti již v základu a není nutné instalovat žádné dodatečné pluginy a rozšíření, která by stránky měla "zrychlit".

Pokud hledáte skutečně rychlé webové řešení, obraťte se na nás. Máme více než 16 let zkušeností v marketingu a obchodu, poskytujeme řešení malým i velkým firmám v nejrůznějších odvětvích po celé ČR. Určitě najdeme společnou řeč.

VÍCE O DF WEBECH

Chcete zkontrolovat rychlost webu nebo vyrobit rychlé webové stránky? Obraťte se na nás a napište nám