Naše nové webové stránky DF SOLUTIONS

31. 3. 2020

Na přelomu března a dubna jsme spustili nové internetové stránky DF SOLUTIONS. Při jejich tvorbě jsme se zaměřili na prvky, na které jsme právem hrdí a které jsou součástí naší nové vizitky.

Nejdůležitější prvky na našem webu

Pro někoho může být hlavní prioritou vzhled, pro nás je to aktuálně až další krok k dokonalé webové prezentaci. Tisíc lidí, tisíc chutí - názor na grafické zpracování webu je vždy velmi individuální. V tomto případě pro nás proto tento faktor nesehrál tak důležitou roli. To samozřejmě neznamená, že jsme se designu a návrhu UX obloukem vyhnuli. Věnovali jsme se grafické a UX fázi však spíše základně, než aby se stala hlavní náplní tvorby. Co pro nás ale bylo neodkladně na prvním místě?

Rychlost nové www prezentace

V první kroku jsme společně s týmem řešili, jak dosáhnout co možná nejvyšší rychlosti nové webové prezentace. Rychlost webu se nestala naší prioritou proto, abychom se společně s kolegy mohli poplácat po ramenou a říkat si, že jsme pro nejvyšší hodnotu udělali maximum. Zaměřili jsme se na ultra rychlost proto, abyste vy, jakožto návštěvníci našeho webu, mohli brouzdat stránkami DF SOLUTIONS i v případě slabého internetového připojení a nemuseli čekat dlouze na načtení stránky.

Nevíte, jak zjistit rychlost webových stránek?

Doporučujeme vždy testovat rychlost nezávislým nástrojem. Jedním z nejpoužívanějších je Google PageSpeed Insights. Tento nezávislý test můžeme za celý tým DF jedině doporučit. Navíc je ve výsledcích vždy vidět, co je na vašem webu špatně a naopak - co se vyhledávači Google líbí.

Dostatečné zabezpečení

Nechtěli jsme se dostat do stavu, že vás například vyhledávač nepustí na naši novou webovou prezentaci z důvodu, že je web tzv. rizikový a že není spolehlivý. Zabezpečení jsme se věnovali v maximální míře a výsledkem je fakt, že náš web běží na https certifikátu a je plně zabezpečen.

Jak zjistit, zda je web dostatečně zabezpečený?

Opět k tomu poslouží nezávislý test, ale tentokrát ne od společnosti Google. Jedná se o SSL Server Test od Qualsys SSL Labs, do kterého stačí napsat URL adresu vašeho webu nebo e-shopu a poté vyčkat několik desítek vteřin pro kompletní ověření. Nejlepším výsledkem je A+ a oproti tomu nejhorším výsledkem může být F / T.

Zobrazení webu na různých zařízeních

Pro někoho nezbytnost (včetně nás), pro někoho nucený standard a pro někoho prvek, který „nemusí“ řešit, což není v dnešní době zrovna dvakrát správně. Responzivita webů a e-shopů by měla být nezbytností a minimálně pak standardem. Proč? Již 21. 4. 2015 začal vyhledávač Google upřednostňovat mobilní weby v mobilním vyhledávaní. Více slov asi netřeba.

Nevíte, zda se váš web zobrazuje správně na telefonu a dalších zařízení?

Můžete si zobrazení ověřit testem od společnosti Google - test použitelnosti v mobilech. Opět stačí zadat URL adresu vašeho webu nebo e-shopu a vyčkat několik vteřin. Google potom vyhodnotí, zda je web správně optimalizován pro mobily.

Chcete také nové webové stránky od DF SOLUTIONS?Napište si o nezávaznou nabídku