Co je to blog aneb proč ho na webu mít a k čemu je dobrý

2. 12. 2020

Pokud se v online prostředí už chvíli pohybujete, určitě si pamatujete na období, kdy každá puberťačka měla svůj vlastní přeplácaný „blogísek“, na který přispívala pouze okopírovaný obsah z obdobných stránek. A možná díky tomu máte dojem, že blog není nic pro váš profi web.

Blog s originálním obsahem je v dnešní době nedílnou součástí dobrého a funkčního marketingu. Máme pro vás čtyři důvody, proč byste ho měli na svoje stránky zařadit i vy.

1. Nový obsah udělá váš web atraktivnější pro vyhledávače

Máte-li co říct, řekněte to. Kvalitní obsah vyhledávače ocení a zařadí váš web na lepší pozice. Díky SEO si ho oblíbí nejen vyhledávače, ale také potenciální čtenáři. Jaký obsah a klíčová slova přivedou relevantní návštěvníky, vám prozradí profesionálně zpracovaná analýza klíčových slov, která vám kromě blogu může pomoct i při tvorbě webových stránek.

2. Zvýšíte návštěvnost svých webových stránek

První bod nevyhnutelně povede k další výhodě. Díky lepší pozici ve vyhledávačích a vhodně zvoleným klíčovým slovům na váš web přijde více návštěvníků. A pokud tam najdou kvalitní obsah, který je zajímá, mohou se z nich stát pravidelní čtenáři. V kterémkoliv příspěvku je pak můžete vhodně odkázat na svou prodejní stránku.

Zeptejte se na profesionální blog pro Vaše webové stránky od DF

Poptejte profesionální blog na Váš web od DF

3. Získáte nespornou výhodu

Díky blogu získáte náskok i před svou konkurencí. Ptáte se jak? Publikováním kvalitního obsahu dáte potenciálním zákazníkům jasně najevo, že oboru, ve které podnikáte, rozumíte. Zároveň jim poskytnete možnost nahlédnout do vašeho podnikání trošku blíže a zvýšíte svou důvěryhodnost.

4. Oslovíte potenciální zákazníky

Když budete pravidelně publikovat obsah, který bude pro vaše návštěvníky zajímavý a hodnotný, budou se na vaše stránky rádi vracet. A co víc, budou je doporučovat i dalším.

Tak získáte kvalitní publikum, které se dříve nebo později může stát i vašimi platícími zákazníky.

Chcete fungující a zároveň atraktivní web s blogem? Oslovte nás, určitě se společně domluvíme